Stacks Image 541031
Projekty a studie
            
DOMY NA VINICI
Stacks Image 531437
Trojské svahy patří k nejzajímavějším místům Prahy. Historická krajina s původními usedlostmi a stopami historických stezek, místo s úžasným panoramatickým výhledem na město. Již od středověku byly jižní svahy v Troji využívány k pěstování vinné révy. Z císařských map z roku 1840 je zřejmé, že pěstování vinné révy skončilo v průběhu 19. století kvůli epidemii phylloxery. Většina vinic byla v polovině 19. století zrušena a na jejich místě vznikly ovocné sady a pastviny. Hlavním cílem tohoto projektu pro soukromého klienta je obnovit vinici, která zde v minulosti existovala. Projekt zahrnuje viniční dům - vinařství a dům s 4 byty pro rodinu klienta.

Vizualizace
Stacks Image 541224
Stacks Image 541226

Každý byt má terasu s výhledem na Prahu. Dalo by se říci, že máte celou Prahu jako na dlani. Dům se nachází přímo uprostřed vinice.

Stacks Image 541218
Stacks Image 541212
Malé rodinné městské vinařství se v současnosti stává fenoménem doby. Do tohoto rámce zapadá i tento nový projekt v Praze. Omezená výroba malých šarží vína, která jsou pěstována, zpracována a lahvována v místě. Návštěvníci mohou vidět celý proces výroby vín, zatímco ochutnávají velmi dobré víno. Degustovat je také možné na střešní terase vinařství s nádherným výhledem na Prahu a procházet se po vinici.